Klub w Mediach

02.09.2013 Klub Mam Kielce Film promocyjny.
27.03.2013 Klub Mam Kielce w Radiu Kielce.06.03.2013 Akcja uszyj Jasia w TVP Kielce


Wspólne szycie poszewek odbyło się 05.03.2013 w bawialni


05.02.2013 Artykuł o akcji Uszyj Jasia     www.kielce.gazeta.pl

Terapia w kolorach. Szyją kolorową pościel dla ciężko chorych dzieci W jaki sposób umilić małym pacjentom wielotygodniowe leczenia na onkologii dziecięcej? Panie z kieleckiego Klubu Mam postanowiły uszyć dla nich kolorowe poszewki, dzięki którym poczują się jak w domu. 

Pobyty na onkologii dziecięcej są długie, dlatego ważne jest stworzenie dla tych pacjentów odpowiednich warunków - podkreśla Małgorzata Czapla z Klubu Mam w Kielcach, który postanowił zorganizować akcję dla małych pacjentów oddziału onkologicznego Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Kielcach.

Wzorowana jest na pomyśle jednego z krakowskich szpitali. W Kielcach pojawi się co najmniej 26 kolorowych poszewek, czyli tyle, ile jest łóżek na oddziale. - Oczywiście mile widziane będzie więcej - zaznacza inicjatorka akcji. Dzięki temu będzie można podarować kolorową pościel również innym oddziałom.

Wybór, którym pacjentom podarować poszewki, nie był prosty. - Przeważyło kilka argumentów. Po pierwsze, na urazówce dzieci leżą krótko - wylicza Czapla. A poza tym do Klubu Mam dotarła informacja o możliwym łączeniu szpitala dziecięcego z Czerwoną Górą. - Sytuacja oddziału onkologicznego jest stabilna, dlatego można tutaj inwestować bez przeszkód - dodaje organizatorka akcji.
Klub Mam zachęca wszystkich do szycia poszewek. Powinny być wykonane z bawełny dobrej jakości (są często prane), nie mogą mieć ani suwaków, ani guzików. Wymiary poszewek to 60 na 75 centymetrów. Już zgłosiło się sporo osób chcących pomóc, ale mało doświadczonych w szyciu. - Chcemy dla nich zorganizować spotkanie i nauczyć szyć takie poszewki - mówi Czapla.

Z pomysłu cieszy się Grażyna Karolczyk, szefowa oddziału onkologii dziecięcej. - Na pewno będzie bardziej kolorowo, weselej - zaznacza. I dodaje, że w lepszych warunkach, dzieciom jest łatwiej znosić ciężką chorobę i wielotygodniowe leczenie. - Mamy już na naszym oddziale piękne, barwne ściany, to przyda się i taka pościel - zaznacza doktor Karolczyk. Każdy, kto chciałby wesprzeć.


14.12.2012 Wywiad na portalu E-VIVE

Mamy, którym się chce - czyli Klub Mam Kielce19.01.2012 Audycja w Radiu Kielce poświęcona działalności Klubu Mam Kielce

Klub Mam Kielce Audycja w Radio Kielce cz.1

Klub Mam Kielce Audycja w Radio kielce cz.2


05.11.2011 Szkolenie z pierwszej pomocy niemowlętom i dzieciom do lat 8- relacja z TVPKielce02.07.2011 Klub Mam Kielce Pomaga. Pierwsze z cyklu szkolenie I Pomocy.