Zajęcia dla dzieci


Z przykrością informujemy, że od stycznia 2015 zajęcia Grup Zabawowych nie odbywają się. 

Grupy  Bawię się i uczę oraz program przygotowujący do przedszkola

Grupy "Bawię się i uczę" skierowane są do najmłodszych naszych pociech ( do 4 r.ż). Ich program skonstruowany jest w taki sposób, aby w optymalnych dla dziecka warunkach mogło ono wykorzystać  swój naturalny potencjał rozwojowy.

 Zajęcia prowadzone są przez psychologa i pedagoga.

Na każde zajęcia zapraszamy dzieci wraz z rodzicem/opiekunem, który aktywnie uczestniczy w zabawie.
Zajęcia trwają 90 minut.
Koszt zajęć 30 zł - pojedyncze spotkanie.
Karnet (4 zajęcia) - 80 zł (oszczędność 40 złotych)Zapisy i dodatkowe informacje meilowo (klubmamkielce@gmail.com)

                           i  pod numerem telefonu 790 725 650


"Raczki i chodziaczki" sobota 9.00 - 10.30"Przedprzedszkolaczki" sobota 10.30 - 12.00


Grupa  "raczki i chodziaczki" dla dzieci pomiędzy 8 a 24 miesiącem

Uzyskanie zdolności samodzielnego przemieszczania się stanowi wielki krok naprzód w poznawaniu świata. Ciekawość w tej grupie wiekowej niemal nie zna granic. Pozwólmy dziecku zaspokoić ją w bezpiecznych, specjalnie w tym celu stworzonych warunkach.
 Prowadzący opowiada i pokazuje, w jaki sposób bawić się z dzieckiem, wspierać je oraz stymulować, tak by jego rozwój przebiegał jak najbardziej wszechstronnie i harmonijnie.

Grupa "przedprzedszkolaki" da dzieci 2-4 lat

 Autorski program przygotowujący dzieci do podjęcia nauki w przedszkolu. Każdy etap to 3 miesiące zabawy dzięki której dzieci zdobywają kolejne umiejętności:

Etap I Bawimy się razem
 Przygotowanie do przedszkola zaczynamy od oswojenia się z towarzystwem rówieśników. Poznajemy zasady obowiązujące w grupie:  współpracę, dzielenie się i czekanie na swoja kolej, oraz uniwersalne zasady obowiązujące w codziennym życiu. W zabawie towarzyszą dzieciom rodzice oraz prowadzące spotkania maskotki - pacynki.
Etap II Samodzielny przedprzedszkolak
Na tym etapie dzieci uczą się współpracy z prowadzącymi zajęcia. W przyszłości łatwiej będzie im słuchać poleceń przedszkolanki i podporządkowywać się zwyczajom panującym w przedszkolu. Wprowadzamy też elementy wiedzy o świecie - zwierzętach, przyrodzie, liczbach; eksperymentujemy ze światłem, powietrzem, wodą. Wszystko w formie zabawy z rodzicami i rówieśnikami.
Etap III Przedszkole tuż tuż ...
Ostatni etap to czas nauki typowo przedszkolnych aktywności: piosenek, zabaw, wierszyków z którymi dzieci spotkają się już po wakacjach. Rodzice powoli wycofują się ze wspólnej zabawy, pozostając obserwatorami swojego dziecka bawiącego się w gronie przyjaciół.

Na każdym etapie i w każdej grupie wiekowej zajęcia składają się z części ruchowo - muzycznej i części artystyczno - eksperymentalnej. Istnieje możliwość dołączenia na każdym etapie zajęć.


 Zdjęcia z  zajęć: 2012/2013 https://picasaweb.google.com/110959765474700664238/Boboraj?authkey=Gv1sRgCLfN7YCUzfeSWQ